Haberler

24.11.2015 - Gladbeck´te Tüm STK´lar Teröre Karşı Birlik Oldu.

18.11.2015 Tarihinde, Gladbeck´te bulunan tüm STK´lar, ortak bir basın açıklaması yaparak terörü kınadılar. Basın açıklamasına, DİTİB Gladbeck Türkiye Camii, Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı Bahtiyar ÜNLÜTÜRK ve meclis üyeleri, Gladbeck Milli Görüş Camii, Gladbeck Marakolular Camii, Gladbeck İslam Kültür Merkezi, Gladbeck Alevi Kültür Derneği ve Gladbeck Belediyesi katıldı. Gladbeck Türkiye Camii´ni temsilen, Din Görevlisi Kasım OĞAN, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN; Dernek Muhasibi Mehmet GÜNTEKİN, Dernek Yönetiminden Sabri CÖMERT ve çok sayıda cami cemaati katıldı. Basın açıklamasında, ülkemizde Haziran ayında Diyarbakır'da, Ekim ayında Ankara'da ve en son Paris'te meydana gelen terör olayları başta olmak üzere, teröre ve şiddete hayır denildi. Basın toplantısında DİTİB’in terörü kınayan basın açıklamasına yer verilerek: "Terörün dini, milleti, ırkı yoktur. Her türlü terörü lanetliyoruz. Biz Almanya‘daki Müslümanlar, canilerin Allah‘ın iradesine uygun hareket ettikleri iddialarını reddediyoruz. Müslüman olan-olmayan, toplumumuzdaki tüm insanlar yekdiğerlerine karşı sevgide ve hayata duydukları hürmette birlik halindedirler; inançsal sınırlar veya kökenler ötesinde birbirleri için var olmak ve şiddete karşı durmakta kararlılık içerisindedirler. Bu tür saldırılar toplumsal birlik ve beraberliğimizi bozamaz. Tam aksine daha da güçlendirir." denildi.

Devamını oku...
 

20.11.2015 - Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi ve Dernek Yönetimi, Münster Başkonsolosunu Ve Din Hizmetleri Ataşesini Makamlarında Ziyaret Etti

17.11.2015 Tarihinde, Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN; Başkan Yardımcısı Figen Turpçu; Dernek Muhasibi Mehmet GÜNTEKİN, Dernek Kadın Kolları Başkanı Sevcan Yıldız ve Dernek Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gülizar KURUEL, Münster Başkonsolosu Pınar Gülün KAYSERİ´yi ve Din Hizmetleri Ataşesi Yunus Yüksel´i makamlarında ziyaret etiler. Ziyarette kendilerini tanıtan din görevlisi ve dernek yönetimi derneklerinde ve bölgelerinde yaptıkları ve yapacakları faaliyetler hakkında bilgiler verdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Münster Başkonsolosu Pınar Gülün KAYSERİ ve Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL yaptıkları açıklamalarda, Din Görevlisi Kasım OGAN ve dernek yönetimine, birlik beraberlik içinde yaptıkları güzel ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ettiklerini, bu birlikteliğin tüm derneklere örnek olması gerektiğini, bundan sonra beraberce çok daha hayırlı hizmetlere imza atacaklarını belirterek en kısa zamanda dernekleri ziyaret edeceklerini ifade ettiler. Program, çiçek takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

Devamını oku...
 

09.09.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Yapılan Veli Toplantısında "Kurbanlarımız Kardeşlik İçin" Kampanyasına Destek Yağdı.

06.09.2015 tarihinde  Gladbeck Türkiye Camii Derneği tarafından, 2015-2016 Eğitim öğretim sezonunun ilk  kahvaltılı veli toplantısı düzenlendi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı kahvaltılı toplantı, Kur´an tilavetiyle başladı. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve eğitim sorumlusu Yakup KAYABASLI: "amacımız, dernek-hoca-öğrenci-veli işbirliğiyle başarıyı artırmaktır. Velilerimizi dernekle ve hocalarımızla bir araya getirerek eğitimdeki problemleri bire bir çözmeye çalışmaktır. Bunun için bu tür programların çok önemli ve verimli olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle kahvaltıya katılan öğrenci ve velilere, kahvaltıyı hazırlayan kadın kolları ve veliler birliğine teşekkür ediyoruz." dediler. Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığımız’ın “Kurbanlarımız kardeşlik için” kampanyası, Diyanet Vakfı’nın hizmetleri ve Vekâletle Kurban Bağışı hakkında, velilere ve öğrencilere bilgiler verildi. Öğrenci ve veliler, kurban bağışı yapmak suretiyle kampanyaya destek verdiler. Veliler ve öğrenciler de yaptığı açıklamada, bu tür programların daha sık olmasını arzu ettiklerini dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Toplantı sonrasında veliler öğrencilerinin ders durumunu, ders hocalarıyla birebir görüşme imkânı buldular. Toplantı yapılan dua ile sona erdi.

Devamını oku...
 

05.09.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´ne Gelsenkirchen Cezaevi Yönetimi Ve Gardiyanlarından Ziyaret

03.09.2015 Perşembe günü, TC Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde bulunan DİTİB Gladbeck Türkiye Camii’ni, Gelsenkirchen Cezaevi yönetimi ve gardiyanlar tarafından ziyaret edildi. Ziyarette misafirler, Din Görevlisi Kasım OĞAN; Dernek İkinci Başkanı Figen GÜDÜL; Dernek Sekreteri İsmail Gedik, Dernek Muhasibi Mehmet Güntekin; Münster DİTİB Münster Merkez Görevlisi Necati BİLGİN ve Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı Bahtiyar ÜNLÜTÜRK tarafından karşılandı. Misafirlere İslam Dini ve cami hakkında bilgiler verildi. Sorulan sorular, Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından cevaplandı. Gündemdeki meselelerin de değerlendirildiği ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti. Gelsenkirchen Cezaevi yönetimi ve gardiyanlar, Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi ve dernek yönetimine, sosyal barış ve huzura katkılarından ve kendilerini samimi bir şekilde karşıladıkları için teşekkür ettiler. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek İkinci Başkanı Figen GÜDÜL da yaptıkları açıklamada, ziyaretlerinden dolayı Gelsenkirchen Cezaevi yönetimi ve gardiyanlara teşekkür ettiler. Ziyaret yapılan ikram ve çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını oku...
 

03.09.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Hac Heyecanı Yaşandı.

30.08.2015 Pazar günü, TC Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde bulunan DİTİB Gladbeck Türkiye Camii’nde, bu yıl hacca gidecek olan 40 tane hacı adayı için bir program düzenlendi. DİTİB Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN ve dernek yönetiminin ev sahipliği yaptığı programa, DİTİB GE Scholven Ayasofya  Camii Din Görevlisi Mesut ÖZDEMİR, DİTİB Bottrop Yunus Emre Camii Din Görevlisi Hasan KAPLAN, DİTİB GE Buer Merkez Camii Din Görevlisi Recep IŞILDAR, Fahri Din Görevlisi Ekrem Cavlaklı,  dernek başkanları ve yaklaşık 1500 kişilik davetli katıldı.  Hacı adayları, DİTİB Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından cemaate tek tek tanıtıldı. Programda okunan Kur’an-ı Kerimler, mevlid-i şerifler, ilahiler ve kasidelerle katılımcılar ve hacı adayları duygulu anlar yaşadılar. DİTİB Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN yaptığı konuşmada, "haccın bir aşk işi olduğunu; kutsal mekanlara gittiğimizde mümkün olduğu ölçüde zamanımızı dua, ibadet ve Kur’an’la  süslememiz gerektiğini; haccın turistik bir seyahat olmayıp manevi iklimlere yapılan bir hicret olduğunu; kabul edilmiş bir haccın karşılığının cennet olduğunu" dile getirdi. Ardından hep beraber Yüce Mevla’ya gözyaşları içerisinde dua edildi. Sonra hacı adaylarıyla tek tek helalleşildi. Program, hacı adaylarının misafirlere yemek ikramıyla sona erdi.

Devamını oku...
 
Sayfa 4 > 58

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün284
Dün266
Hafta767
Ay5534
Toplam766960

(C) Fliesenstadt