Haberler

27.08.2015 - Gladbeck, Gelsenkirchen, ve Bottrop´tan hacca gidecek olan hacı adayları için Hac Seminerlerinin ikincisi, Gladbeck Türkiye Camii´nde yapıldı.

23.08.2015 Pazar günü, bu sene Gladbeck, Gelsenkirchen, ve Bottrop´tan  hacca gidecek olan hacı adayları için Hac Seminerlerinin  ikincisi, Gladbeck Türkiye Camii´nde yapıldı. GE Resse Yunus Emre Camii Din Görevlisi Dursun Çavuşoğlu´nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa, ev sahibi Din Görevlisi Kasım OĞAN, GE Resse Yunus Emre  Camii Din Görevlisi Dursun ÇAVUŞOĞLU, GE Horst Mevlana Camii Din Görevlileri Lokman YILMAZ ve  Yasin DOĞRU ile yaklaşık 90 hacı adayı katıldı. GE Horst Mevlana Camii Din Görevlisi Yasin DOĞRU, hacı adaylarına, sunum eşliğinde, haccın yapılışı, farzları, vacipleri, ihram yasakları vb. konularda bilgiler vererek hacı adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu. Tüm hacı adaylarını tebrik etti. Ardından ev sahibi Din Görevlisi Kasım OĞAN ve GE Horst Mevlana Camii Din Görevlisi Lokman YILMAZ bir konuşma yaparak, hacı adaylarına, Hac esnasında lazım olacak pratik bilgiler içeren tavsiyelerde bulundular. İlahiler, ezgiler ve yemek ikramıyla program sona erdi.

Devamını oku...
 

15.08.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Okula Yeni Başlayan Öğrenciler İçin Bed-i Besmele Programı Yapıldı.

13.08.2015 tarihinde  Gladbeck Türkiye Camii’nde saat 08.30’da İlkokula bu yıl başlayan 60 minik öğrenci için güzel bir program düzenlendi.  Yoğun bir katılımın olduğu programda Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN bir konuşma yaptı. Din Görevlisi Kasım OĞAN konuşmasında, “ilim öğrenmenin kadın erkek bütün Müslümanlara farz olduğunu; özellikle gurbette çocukların eğitiminde okul-cami-veli işbirliğinin önemli olduğunu; dünya ve ahirette mutlu olabilmek için eğitimli, inançlı, şuurlu, bilinçli ve sorumluluk duygusuna sahip nesillerin yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayarak öğrencilere başarılar diledi. Ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Sonra da çocuklarımızın başarısı için hep beraber dualar edildi. Minik öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği program sonunda hatıra fotoğrafları çektirildi. Program,  Alman ve Türk gazeteciler tarafından da ilgiyle takip edildi. Camideki programın ardından hep beraber okullara gidildi. Oradaki yapılan programlara iştirak edildi.

Devamını oku...
 

17.07.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Ramazan Ayı Birlikte Yapılan Sahurla Uğurlandı.

16.07.2015 günü Gladbeck Türkiye Camii´nde teravih namazından sabah namazına kadar, gençlerle ve cami cemaatinden katılmak isteyenlerle dolu dolu bir program yapıldı. Saat 03:00´a kadar sohbet, ikram ve çeşitli etkinlikler devam etti. İlahiler ve ezgiler söylendi.  Ramazan ayının genel bir değerlendirilmesi yapıldı. Ramazan Bayramı’nın, milletimiz başta olmak üzere tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesi, yaşanan sıkıntılara çözüm olması için, sonraki ramazana ulaştırması temennisiyle Yaratan’a  dualar edildi. Din görevlisi Kasım OGAN anlamlı bir sohbet etti. Sorulan soruları cevapladı. Ramazan’ın af, mağfiret, bereket ve  feyzinden istifade edip, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu arttırmak için böyle bir program yaptıklarını, gençler basta olmak üzere katılan herkese teşekkür ettiklerini ifade etti. Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN da, "Değerli Hocamız Kasım OGAN başta olmak üzere programda emeği gecen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde görüşlerini dile getirdi. Programa katılanlar da "Kıymetli Hocamız Kasım OGAN´a, Dernek yönetimine ve emeği geçen herkese böyle bir program yaptıkları için teşekkür ederiz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Daha sonra hep beraber, sahur yapıldı. Sabah namazı hep beraber kılındı. Bu tür faaliyetlerin sık sık yapılması temennisi ile program sona erdi.

Devamını oku...
 

16.07.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´nde Kadir Gecesin'nde Eller Semaya, Gönüller Mevla'ya Yöneldi...

13.07.2015 tarihinde idrak ettiğimiz Kadir Gecesinde, DİTİB Gladbeck Türkiye Camii`ndeki “Kadir Gecesi Özel Programı’na” yaklaşık 1300 kişi katıldı. Önce yaklaşık 600 kişiyle iftar yapıldı. Akşam namazından sonra  Din Görevlisi Kasım OĞAN ve öğrencileri ile yardımcı hocalar birbirinden güzel ve duygulu ilahi, kaside ve naatlar söylediler. İcra edilen mevlit programından sonra Din Görevlisi Kasım OĞAN Kadir Gecesi’nin öneminden bahsetti. Ramazan ayında okunan 200 Hatm-i Şerif’in, binlerce salavat ve tesbihlerin duası yapıldı. Programda duygulu anlar yaşandı. Caminin içinde yer bulamayan birçok kişi cami bahçesinde Yüce Mevla’nın huzurunda saf tutup namaz kıldı. Gece saat 01:30´da tesbih namazı kılındı. Namaz sonrasında cemaate, dernek yönetimi tarafından tatlı ve meyve ikram edildi. Sahura kadar süren programda bay-bayan cemaate ve gençlere yönelik bir çok sunum ve aktivite gerçekleştirildi. Birlikte sahur yapıldı. Kur´an tilavetinden sonra birlikte kılınan sabah namazından sonra program sona erdi.

Devamını oku...
 

07.07.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´nde Maden Sendikası Üyeleri İftarda Bir Araya Geldiler.

02.07.2015 Tarihinde Gladbeck Türkiye Camii´nde, Maden Sendikası IGBCE Alman ve Türk çalışan-emekli üyeleri için iftar yemeği verdi. Gladbeck Belediye Başkan yardımcısı Herr Weikelt,  Maden Sendikası IGBCE  Başkanı Şenol ORUC, Din Görevlisi Kasım OGAN; Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN; kilise temsilcileri ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar programı, Din Görevlisi Kasım OGAN tarafından okunan ezan, iftar duası ve  kilise temsilcilerinin yemek duasıyla başladı.  Yemekten sonra yapılan konuşmalarda birlik beraberlik mesajları verildi. Din Görevlisi Kasım OGAN ve Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN da yaptıkları açıklamada, maden sendikası üyelerini iftarda ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını, bu tür birlikteliklerin sosyal barış-huzur ve diyaloga katkı sağladığını  ifade ettiler.  Gladbeck Belediye Başkan yardımcısı Herr Weikelt ve Sendika Başkanı Şenol ORUC, yaptıkları açıklamada, ev sahipliği yapan Gladbeck Türkiye Camii Yönetim Kuruluna, Kadın Kolları’na,  Din Görevlisi  Kasım OGAN´a ve emeği gecen herkese teşekkür ettiler. Program çay, tatlı ve meyve ikramlarıyla sona erdi.

Devamını oku...
 
Sayfa 5 > 58

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün1
Dün287
Hafta771
Ay5538
Toplam766964

(C) Fliesenstadt