Haberler

05.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii Münster Din Hizmetleri Ataşeliği "Eğitim Materyal Geliştirme Komisyonu" toplantısına ev sahipliği yaptı.

04.03.2015 tarihinde Gladbeck Türkiye Camii´nde, Münster Din Hizmetleri Ataşeliği Eğitim Materyal Geliştirme Komisyon toplantısı yapıldı. Saat 10:00´da kahvaltıyla başlayan toplantıya, Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus Yüksel, Münster Eyalet Birliği Temsilcisi Necati Bilgin, Münster Din Hizmetleri Ataşelik Bölgesi Koordinatörleri, Haseki Mezunu Din Görevlileri ve ev sahibi Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN katıldı. Toplantıda,  Eğitim Materyal Geliştirme Komisyonunun bu alanda yaptığı çalışmalar değerlendirildi. Camilerde yapılan din hizmetleri ve faaliyetlerin kalitesinin arttırılması için yapılması gerekenler hususunda fikir alış verişinde bulunuldu. Öğle namazı sonrasında cami cemaatine hitap eden Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL, hedeflerinin gençlerimize ve insanlarımıza en iyi hizmeti sunmak olduğunu, bunun için bu tür toplantıların son derece önemli olduğunu dile getirerek  kendilerini en iyi şekilde ağırlayan ev sahibi Din Görevlisi Kasım OĞAN,  Dernek Başkanı Nadir Kahraman ve yönetim kurulu üyeleriyle kadın kollarına teşekkür etti. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve  Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN da yaptıkları açıklamada, böyle güzide bir topluluğu camilerinde misafir etmekten son derece memnun olduklarını, Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL başta olmak üzere toplantıya katılan herkese teşekkür ettiler.

Devamını oku...
 

04.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'ni Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Ziyaret Etti.


28.02.2015 Cumartesi günü, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Gladbeck Türkiye  Camii'ni ziyaret etti. Ziyarette GÜMRÜKÇÜOĞLU'nu Gladbeck Türkiye  Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN; Dernek Yönetim kurulu Başkanı Nadir KAHRAMAN; dernek yönetimi ve vatandaşlar karşıladı. Ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti. Öğle namazını Gladbeck Türkiye  Camii'nde cemaatle kılan  GÜMRÜKÇÜOĞLU'na cami ve faaliyetleri   hakkında bilgi verildi. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Öğle namazından sonra cami lokalinde vatandaşlarla sohbet etti. Soruları cevapladı. Din Görevlisi Kasım OĞAN; Dernek Yönetim kurulu Başkanı Nadir KAHRAMAN yaptıkları açıklamada, ziyaretlerinden dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU'na   teşekkür ettiler. Ziyaret yapılan ikramın ardından son buldu. 

 

Gladbeck Türkiye Camii'nde Öğrenci ve Veliler Kahvaltıda Bir Araya Geld

  • 12.02.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Öğrenci ve Veliler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

08.02.2015 Tarihinde  Gladbeck Türkiye Camii Derneği, camiye devam eden öğrenciler ve velileri için kahvaltı düzenledi. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı kahvaltılı toplantı, Kur´an tilavetiyle başladı.  Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN, Din Görevlisi Kasım OGAN ve egitim sorumlusu Yakup KAYABASLI yaptıkları açıklamada, amaçlarının, dernek-hoca-öğrenci-veli dörtgeniyle başarıyı artırmak olduğunu, velilerimizi dernekle ve hocalarımızla bir araya getirerek eğitimdeki problemleri bire bir çözmeye çalıştıklarını, bu tür programların çok önemli ve verimli olduğunu dile getirerek katılan öğrenci ve velilere, kahvaltıyı hazırlayan kadın kolları ve veliler birliğine teşekkür ettiler. Veliler ve öğrenciler de yaptığı açıklamada, bu tür programların daha sık olmasını arzu ettiklerini dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Toplantı sonrasında veliler öğrencilerinin ders durumunu, ders hocalarıyla birebir görüşme imkânı buldular. Toplantı yapılan dua ile sona erdi.

Devamını oku...
 

Gladbeck Türkiye Camii´nde "Ezanı Güzel Okuma" yarışması...

07.02.2015 tarihinde DİTİB Gladbeck Türkiye Camii öğrencileri arasında, "Ezanı güzel okuma yarışması" düzenlendi. Öğrenciler, Din Görevlisi Kasım OĞAN Eğitim Sorumlusu Yakup KAYABAŞLI ve Fahri Görevli Hasan YEŞİLSU tarafından oluşturulan jüri önünde birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Yarışma sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek Başkanı Nadir Kahraman yaptıkları açıklamada, amaçlarının öğrencileri her alanda en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu, bunun için de  cami öğrencileri arasında "Ezanı güzel okuma yarışması" düzenlediklerini, bu tür uygulamaların öğrencilerdeki özgüveni arttırdığını ifade ettiler.

Devamını oku...
 

05.02.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´ni Evangelisch Kilisesi Papazı Herr Bury ziyaret etti.

03.02.2015 tarihinde DİTİB Gladbeck Türkiye Camii´ni Gladbeck Evangelisch Kilisesi Papazı Herr Bury ziyaret etti. Ziyarette Din Görevli Kasım OGAN, Dernek Muhasibi Mehmet GÜNTEKİN ve DİTİB Münster Diyalog sorumlusu Necati Bilgin hazır bulundu. Sıcak bir ortamda geçen ziyarette, Gladbeck Evangelisch Kilisesi papazı Herr Bury´e cami müştemilatı gezdirildi. İslam Dini hakkında bilgiler verildi. Güncel konular hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Herr Bury yaptığı açıklamada, ziyaretten son derece memnun kaldığını, DİTİB Gladbeck Türkiye Camii ile samimiyet ve diyalog içinde toplumsal barış ve huzura katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti. Din Görevli Kasım OĞAN ve DİTİB Münster Diyalog sorumlusu Necati Bilgin de yaptığı açıklamada ziyaretlerinden dolayı Gladbeck Evangelisch Kilisesi papazı Herr Bury´e teşekkür ettiler. Kendisine İslam Dini ile ilgili kitaplar hediye ettiler. Ziyaret yapılan ikram ve çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını oku...
 
Sayfa 9 > 58

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün273
Dün266
Hafta756
Ay5523
Toplam766949

(C) Fliesenstadt