Haberler

11.01.2017 - Gladbeck Türkiye Camii’nde Kur'an Kursu öğrencilerine sürpriz!

Gladbeck Türkiye Camii’nde iki haftalık yoğun ders günlerinin son günü olan 5 Ocak Perşembe günü, Camiye gelen tüm öğrenciler ders için geldiklerinde bir sürprizle karşılaştı. Din Görevlisi Ziya MADEN: “Bu gün sizin için ders günü değil, oyun ve eğlence gününüzdür.” diyerek, Camiye gelen kız-erkek yaklaşık 200 öğrenciyi sınıflarından cami içerisine davet etti. Tüm öğrenciler camide toplandı. Öğrenciler arasında ip çekme, çuval ve mendil kapmaca gibi bir takım yarışmalar yapıldı. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Öğrencileri motivasyon amaçlı gerçekleşen program öğle namazına kadar devam etti. Hep beraber cemaatle kılınan öğle namazının ardından, cami derneği tüm öğrencilere ikramda bulundu. İkram sonrası öğrenciler neşe içerisinde evlerine döndüler.

Devamını oku...
 

05.01.2017 - Gladbeck Türkiye Camii’nde Minber Tatilde Öğrencilere Teslim...

Gladbeck Türkiye Camii’nde cuma hutbesini camiye gelen öğrenciler okuyor. Tatilin 1. cuma günü camide yetişen öğrencilerden Furkancan Koyutürk hem hutbeyi okudu, hem de cuma namazını kıldırdı. 2. cuma günü ise hutbeyi Muhammed Örenbaş okudu. Son cuma ise Yasin Birli isimli öğrenci okuyacak. Bundan sonraki tatillerde de bu uygulama devam etmesi planlandı. Daha önce hutbe okumuş öğrencilere unutmamaları için tekrar, yeni yetişenlere ise çalışma ve uygulamalar neticesinde ilk defa hutbe okumalarına oluşturulacak belirli bir plan dâhilinde devam edilecek.

 

16.12.2016 - Gladbeck Türkiye Camii’nde Güzel Şeyler Oluyor...


Din Görevlisi Ziya Maden tarafından her salı akşam-yatsı arası camide tecvid dersi, her cuma akşam-yatsı arası gençlere sohbet, yine her cuma yatsı namazından sonra da yetişkinlere sohbet veriliyor. Her sabah namazında sünnet ile farz arsında cemaate 10 dakika Kur’an-ı Kerim metin ve meal sohbeti, her öğle namazından evvel konu konu hadis sohbeti, her yatsı namazından evvel bir âyet, bir hadis ve fıkhi bir konu sohbeti yapılıyor. Bayan Din Görevlisi Songül Karakoç tarafından da her Cuma sabahı bayanlara sohbet veriliyor. Diğer Din Görevlisi Sefa Karakoç tarafından da her pazartesi, çarşamba ve cuma akşamları, akşam-yatsı arası yetişkinlere Kur’an dersi veriliyor. Ayrıca camiye gelen yaklaşık 200 civarında öğrenciye her ayın 2. pazar günü kahvaltı veriliyor. Her kahvaltıda bir erkek ve bir kız öğrenci yemek duasını okuyor ve bu duayı okuyan öğrenci ödüllendiriliyor. En son yapılan kahvaltıda 5 hafta boyunca camiye gelip hiç devamsızlık yapmayan 35 öğrenciye cami derneği tarafından para ödülü verildi. Gladbeck’te kısa bir zaman önce bölge sabah namazı tesbihat programı gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 

11.06.2016 - Gladbeck Türkiye Camii’nde Karne ve Hatim Programı Yapıldı

  • 11.06.2016 - Gladbeck Türkiye Camii’nde Karne ve Hatim Programı Yapıldı

Gladbeck Türkiye Camii’nde eğitim gören öğrenciler için 04.06.2016 tarihinde karne ve hatim programı yapıldı. Sunuculuğunu Din Görevlisi Kasım OĞAN’nın yaptığı program, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran tilavetiyle başlayıp, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN ve Eğitim Sorumlusu Yakup Kayabaşlı’nın selamlama konuşmalarıyla devam etti. Minik öğrencilerin, bir yıl boyunca öğrenmiş oldukları duaları ve sureleri okudukları program, Gladbeck Türkiye Camii öğrencilerinden oluşan İlahi korosunun okuduğu İlahilerle devam etti. Öğrenciler, Çanakkale ve şehitlik konusunda bir gösteri sundular. Çeşitli şiirler okudular. Daha sonra Din Görevlisi Kasım OĞAN, eğitimin ve ilmin önemiyle alakalı bir konuşma yaptı Programın sonunda hatim duası yapıldı.  Camide eğitim gören yaklaşık 350 öğrenciye karneleri-takdir-teşekkür-katılım ve mezuniyet belgeleri takdim edildi. Yapılan ikramla program sona erdi.

Devamını oku...
 

Regaib Kandil


 
Sayfa 2 > 58

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün358
Dün354
Hafta1054
Ay9318
Toplam749827

(C) Fliesenstadt