Haberler

06.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Kandiller Bir Başka Oluyor...

02.01.2015 tarihinde Gladbeck Türkiye Camii`nde düzenlenen "Mevlid Kandili Özel" programına yoğun bir katılım oldu. Akşam namazından sonra  Din Görevlisi Kasım OĞAN ve öğrencileri, birbirinden güzel ve duygulu ilahi, kaside ve naatlar söylediler. İcra edilen mevlit programından sonra Din Görevlisi Kasım OĞAN Mevlid Kandili'nin önemini anlatan bir vaaz irad etti. Hissiyatı yüksek vaazdan etkilenen cemaat duygulu anlar yaşadı. Daha sonra,  okunan onlarca hatmin, binlerce salavat ve tesbihatların duası yapıldı. Müslümanların birlik ve beraberliğinin korunması ve yaşanan sıkıntıların son bulması için hep beraber dualar edildi. Yaklaşık 1000 kişilik kadın erkek Peygamber sevdalısı caminin içini, üst katını ve  lokalini tamamen doldurarak Yüce Mevla'nın huzurunda saf tutup namaz kıldı. Dernek yönetimi ve din görevlisinin herkesin kandilini kutlaması ve  yatsı namazından sonra cemaate  yapılan ikramla program sona erdi.

Devamını oku...
 

03.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii Öğrenci ve Velileri İçin Duisburg Kitap Fuarı'na Gezi Düzenlendi.

01.01.2014 tarihinde Gladbeck Türkiye  Camii'nde  öğrenciler ve veliler için Duisburg ´ta bulunan kitap fuarına gezi düzenlendi. Geziye  dernek yönetimi, öğrenci velileri, camii cemaati ve 35 öğrenci katıldı. Saat 13:00 civarında başlayan gezi saat 17:00´ya kadar devam etti. Geziye katılanlara dernek yönetimi tarafından yemek, dondurma ve çeşitli içecekler  ikram edildi. Kitap stantları tek tek gezildi. Çeşitli kitaplar  satın alindi. Bir çok yazarla birebir sohbet edilme imkânı bulundu. Geziyle ilgili olarak Din Görevlisi Kasım OĞAN şunları söyledi:  "Öğrencilerimizle iki hafta boyunca yoğun olarak dersler yaptık. Camimizdeki öğrencilerin en iyilerine bir ödül olması ve kitapları sevdirmek için böyle bir gezi düzenledik. Katılanlara teşekkür ediyoruz." Dernek Başkanı Nadir Kahraman da düşüncelerini: "Çok güzel bir gezi oldu; gayretlerinden dolayı Değerli Hocamız Kasım OĞAN başta olmak üzere tüm hocalarımıza ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Cemaatimize ve velilerimize birlikte geldikleri için teşekkür ediyorum." seklinde dile getirdi. Öğrenciler basta olmak üzere programa katılan herkes, din görevlilerine dernek yönetimi basta olmak üzere emeği gecen herkese teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. Program, bu tür etkinliklerin sık sık yapılması temennisiyle sona erdi.

Devamını oku...
 

01.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Gençlik ve Cami Buluşmasında Gençler Camiye Akın Ettiler.

30.12.2014 Salı günü, Gladbeck Türkiye  Camii'nde 15-25 yaş arası  cami gençlik buluşmasında, gençlere yönelik  yıl sonu sohbeti yapıldı. Din Görevlisi Kasım OGAN´ın Kur´an-ı Kerim  tilavetiyle başlayan ve yaklaşık 70 gencin katıldığı programda; Ge Bismarck Mimar Sinan Camii Din Görevlisi İsmail YILMAZ gençlere Mekke'nin Fethi'nden ve nefis muhasebesinden bahsetti. Sohbetin ardından gençlerin sorularına cevap verildi. Din Görevlisi Kasım OGAN, Dernek Yönetim Kurulu üyesi M GÜNTEKİN,  Gençlik Sorumlusu R ÇARŞAMBA ve  Gençlik Kolları Başkanı Fevzi AY, yaptıkları açıklamada, Ge Bismarck Mimar Sinan Camii Din Görevlisi İsmail YILMAZ´a güzel sohbetlerinden ve teşriflerinden dolayı, gençlere de  yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ettiler. Programa katılan gençler de düşüncelerini "Değerli  Kasım OGAN Hocamıza, Dernek Yönetim Kurulu üyesi Mehmet GÜNTEKİN ´e,  Gençlik Sorumlumuz Recep ÇARŞAMBA, Gençlik Kolları Başkanı Fevzi AY´a, ve dernek yönetimimize kendileri için her hafta bu şekilde güzel programlar yaptıkları için teşekkür ediyoruz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Program sonunda  gençlere, dernek yönetimi tarafından ikramlarda bulunuldui.

Devamını oku...
 

31.12.2014 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Yeni Tüzük Dernek Genel Kurulu Tarafından Oylanarak Kabul Edildi.

28.12.2014 Pazar Günü Öğle Namazından sonra Gladbeck Türkiye Camii lokalinde, dernek üyeleri tarafından yeni tüzük oylanarak kabul edildi. DİTİB Genel Sekreteri Dr. Bekir ALBOĞA, Münster Eyalet Birliği Başkanı Veli Fırtına ve Hassel Mescidi Aksa  Camii Din Görevlisi Yasin Doğru´nun Divan Heyetini oluşturduğu program, Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN´ın program akışını takdimi, Gladbeck Türkiye Camii öğrencilerinden Furkan Can Koyutürk´ün Kur´an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve  Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN; programın hayırlara vesile olmasını temenni ederek misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. DİTİB Genel sekreteri Dr. Bekir ALBOĞA ve Münster Eyalet Birliği Başkanı Veli FIRTINA da, yeni tüzüğün öneminden ve neler kazandırdığından bahsetti. Daha sonra oylamaya geçildi. Oylama sonunda yeni tüzük kabul edildi. Yapılan ikramla program sona erdi.

Devamını oku...
 

Gladbeck Türkiye Camii'nde Katarina Forat Müslüman Oldu.

25.11.2014 Tarihinde Alman Katarina Forat, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. İhtida programına Dernek yönetim kurulu üyesi Nurettin Ilgın  ve cami cemaatinden Osman Arabacı  katıldı. Özgür Ilgın ile evli olan Alman bayan, İslamiyet'i araştırdığını, bu araştırma sonunda İslam'ın  sevgi, barış, hoşgörü dini olduğunun farkına vardığını, İslam'ın insan hakları ve yardımlaşmaya verdiği önemden ve  insanları iyiliklere yönlendirmesinden çok etkilendiğini, kendi hür istek ve arzusuyla İslam Dini'ni seçtiğini ve şu an çok mutlu olduğunu, ifade etti. Ditib Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN  bir konuşma yaparak İslam Dini hakkında bilgiler vererek Müslüman olan Alman bayanı tebrik etti. OĞAN konuşmasında, "Müslüman olarak bizlerin tüm peygamberlere ve  ilahi kitaplara iman ettiğimizi; tüm Müslümanların kardeş olduğunu; Müslümanın elinden, dilinden ve diğer tüm azalarından başkasına zarar gelmeyen insan olduğunu; insanların en hayırlısının diğer insanlara faydalı olan insan olduğunu; Müslüman olduktan sonra yapmamız gereken bir kısım ibadetler olduğunu" dile getirdi. Sonra Alman bayana Kelime-i Şehadet getirtildi. Arkasından Din Görevlisi Kasım OĞAN Kur´an-ı Kerim okudu. Hep beraber dua edildi. Daha sonra Özgür ve Katarina çiftinin yeni doğan çocuklarına Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından isim konuldu. Sağ kulağına ezan sol kulağına kamet okundu. Tören, Müslüman olan bayana Kur´an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim edilmesiyle sona erdi.

Devamını oku...
 
Sayfa 11 > 58

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün53
Dün403
Hafta1289
Ay7348
Toplam736703

(C) Fliesenstadt