Faaliyetler

Gladbeck Türkiye Camii'nde Öğrenci ve Veliler Kahvaltıda Bir Araya Geldiler.

06.03.2016 tarihinde  Gladbeck Türkiye Camii Derneği, camiye devam eden öğrenciler ve velileri için

kahvaltı düzenledi. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı kahvaltılı toplantı, Kur´an tilavetiyle başladı.  Dernek

Başkan Yardımcısı Sabri CÖMERT, Din Görevlisi Kasım OGAN ve eğitim sorumlusu Yakup KAYABASLI

yaptıkları açıklamada, amaçlarının, dernek-hoca-öğrenci-veli dörtgeniyle başarıyı artırmak olduğunu,

velilerimizi dernekle ve hocalarımızla bir araya getirerek eğitimdeki problemleri bire bir çözmeye

çalıştıklarını, bu tür programların çok önemli ve verimli olduğunu dile getirerek katılan öğrenci ve velilere,

kahvaltıyı hazırlayan kadın kolları ve veliler birliğine teşekkür ettiler. Veliler ve öğrenciler de yaptığı

açıklamada, bu tür programların daha sık olmasını arzu ettiklerini dile getirerek, emeği geçen herkese

teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Toplantı sonrasında veliler öğrencilerinin ders durumunu, ders hocalarıyla

birebir görüşme imkânı buldular. Toplantı yapılan dua ile sona erdi.

Devamını oku...
 

Resim 

Gladbeck Türkiye Camii’nde Hac Seminerleri Sona Erdi.

Gladbeck Türkiye Camii’nde Hac Seminerleri Sona Erdi.

 


Ditib Gladbeck Türkiye Camii’nde, 2012 yılında Hacca gidecek olan hacı adaylarına yönelik yapılan hac seminerleri sona erdi. Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından hacı adaylarına toplam beştane seminer verildi. Seminerler, 15.09.2012 Cumartesi ve 16.09.2012 Pazar günü yatsı namazından sonra, 22.09.2O12 Cumartesi ve 23.09.2012 Pazar günü yatsı namazından sonra ve 30.09.2012 Pazar günü yatsı namazından sonra yapılmıştır. Bilgisayar ve bima destekli yapılan seminerler büyük ilgi görmüştür.
Semineri takip eden hacı adaylarına, Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından hac öncesi hazırlıklar ve hac seyehati esnasında takip edilecek yol haritası anlatılmış; hac ibadetinin edası ile ilgili hac menasiki hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuş; ihram ve ihram yasakları, hac cinayetleri (suçları) ile ilgili cezaların ödenme vakti ve yerleri hususunda pratik bilgiler sunulmuştur.Ayrıca ihramın nasıl giyildiği; ihramlıyken nelere dikkat edilmesi gerektiği; tavaf ve sa’yın nasıl yapıldığı….vb bir çok konu uygulamalı olarak anlatılmıştır. Seminerler esnasında duygulu anlar yaşayan hacı adaylarıseminer sonrasında, anlatılan konulardan çok istifade ettiklerini, özverili anlatım ve gayretlerinden dolayı Din Görevlisi Kasım OĞAN’a canı gönülden teşekkür ettiklerini dile getirdiler.
Din Görevlisi Kasım OĞAN ise seminerler sonunda yaptığıkonuşmasında “haccın sabır ve güç gerektiren bir ibadet olduğunu; kutsal mekanlara giderken bol bol sabır götürmemiz gerektiğini; kabul edilen bir haccın karşılığının ancak cennet olduğunu; haccı kabul edilmiş bir mü’minin annesinden doğduğu gündeki gibi günahsız hale geleceğini; bunun için oralarda her zaman ibadetle meşgul olmaya çalışmamız; gıybet, iftira, dedikodu başta olmak üzere tüm kötü lüklerden ve malayânîşeylerden uzak durarak haccımızı korumamız gerektiğini; kendisinin de bu sene kafile başkanı olarak hacca gideceğini” ifade ederek Yüce Mevlamızın haccımızı kabul etmesi dua ve temennisinde bulundu. Seminerler dualar ve çeşitli ikramlarla son buldu.

 

Devamını oku...  

Gladbeck Türkiye Camii Kadın Kolları Kahvaltıda Buluştu.

Gladbeck Türkiye Camii Kadın Kolları Kahvaltıda Buluştu.

Ditib Gladbeck Türkiye Camii´nde kadin kollari ve sohbet grubu 26.12.2012 Carsamba günü kahvaltida bir araya geldi. Din Görevlisi Kasim OGAN ve Dernek Baskani Nadir KAHRAMAN´in da istirak ettigi Kahvaltili sohbete yaklasik 50 bayan katildi. Kahvalti sonrasinda sohbet yapildi. Dini konularla ilgili sorulan sorular cevaplandi.Kadin Kollari Baskani Hatice Demir düsüncelerini -katilimlarindan ve desteklerinden dolayi Din Görevlisi Kasim OGAN ve Dernek Baskani Nadir KAHRAMAN´a tüm bayanlarimiz adina tesekkür ediyorum- seklinde ifade etti.

Din Görevlisi Kasim OGAN da Ditib Gladbeck Türkiye Camii genclik kollari, kadin kollari, kiz kollari olarak hep beraber birlik beraberlik icinde calismaya devam ettiklerini; amaclarinin bu sohbetlerin sayisini arttirarak daha cok insana Islamin güzelliklerini aktarmak oldugunu; bunun icin herkesin üzerine düsen görevi sonuna kadar yapmasi gerektigini dile getirdi.

Dernek Baskani Nadir KAHRAMAN ise ´´katilimlarindan dolayi tüm bayanlarimiza, bayan kollarindaki görevlilerimize ve katkilarindan dolayi hocamiz Kasim OGAN´a tesekkür ediyorum´´ seklinde düsüncelerini dile getirdi.   

Devamını oku...  

Gençlik kollarına yönelik hizmetler

Belediye toplantıları

(Arbeitsgemeinschaft Jugend),

cumartesi sohbetleri,


ayda bir Recklinghausen

- Gelsenkirchen  bölge gençlik kolları

 toplantıları ve sosyal faaliyetler,

     her hafta halı sahada futbol.          

 
Sayfa 1 > 2

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün4
Dün287
Hafta774
Ay5541
Toplam766967

(C) Fliesenstadt